Лист від дизайнера

Привіт! Мене звати Аліса Гришаєва, я засновниця GRIE. Я народилася у 1990 році в Чернігові у сім’ї приватного підприємця та дизайнерки одягу.

Моє дитинство проходило у творчій атмосфері. Скільки я себе пам’ятаю, мама постійно конструювала і шила надзвичайно крутий одяг у своєму ательє, а я гралася поруч. Незважаючи на це, я навіть подумати не могла, що коли-небудь зв’яжу своє життя з чимось подібним. Навіть вчителька на курсах крою та шиття, куди віддали мене батьки сказала, що “Аліса дуже старанна, але шиття – то не її”. Я і сама не дуже любила шити, та доля вирішила так, що одного разу я взяла в руки шкіру і закохалася.

Перший шматок шкіри я різала на дошці, яку принесла з вулиці. З інструментів я мала один пробійник, звичайний канцелярський ніж і кухонний молоток. Я не знала майже нічого про роботу зі шкірою і тому вчилася у мами, а потім самостійно на практиці, іноді переглядаючи відео на YouTube.

Через деякий час, величезну кількість зіпсованої шкіри та нервів, вдалих і не дуже днів, переді мною лежали перші, зшиті вручну речі. Строчка на них була саме така, як у майстрів з відео —  бездоганна, а краї рівнесенькі. Загалом, я була задоволена собою. Але згодом я зрозуміла, що більшість людей зовсім не бачать різниці між моєю роботою та роботою інших майстрів, яких стало з’являтись все більше і більше. Тоді я стала обмірковувати, як я можу виділитись. Так народився бренд GRIE — монобренд сумок-саквояж. Доречі, назва бренду —  це три перші літери мого прізвища.

Я вирішила зосередитись тільки на створенні саквояжів. Я хотіла, щоб вони були різних форм, розмірів, кольорів але об’єднані однією філософією —  це мають бути довговічні сумки, поза часом та модою. Засмучена компромісами у сфері моди я пообіцяла створювати сумки настільки якіснми, наскільки це взагалі можливо. Я залучила до справи свою талановиту маму, адже бачила, що вона теж горить цією ідеєю. Перший GRIE ми пошили у її майстерні у Львові, де на той час жили батьки.

Та першому саквояжу передували довгі місяці підготовки та пошуків матеріалів. Найскладнішим виявилося знайти рамки та саквояжні замочки належної якості. Після болісно довгих пошуків, безліч різних рамок і спроб виготовляти їх самостійно, ми вирішили знайти майстра, який зробив би рамки за нашими кресленнями та з обраного нам металу. Ми знайшли його в одній з майстерень у промзоні Львова і він зробив для нас ідеальні рамки.

З саквояжними замочками було ще складніше: я точно знала, як вони повинні виглядати, але ніде не могла їх знайти. В результаті майже двомісячних пошуків у мережі на всіх мовах світу я відшукала їх на фабриці в США. У цієї мануфактури навіть не було сайту, а просто pdf-сторінка в інтернеті, де на 10 сторінці каталогу у кутку було зображення омріяних замочків. З того часу вони щомісяця прилітають до нас в Україну, щоб стати частиною саквояжів GRIE.

Коли усі компоненти були зібрані, ми почали роботу над першим GRIE і він перевершив усі наші сподівання. Сталося це 27 листопада 2016 року. Відтоді історія GRIE почала набирати оберти. Ми дебютували на Ukrainian Fashion Week у 2018, презентуємо колекції у провідних шоу-румах країни, маємо покупців як в Україні, так і за кордоном.

Ми постійно ставимо перед собою все більш складні цілі. Від колекції до колекції наші саквояжі змінюватимуть колір, форму та розміри. Незмінною завжди буде якість.